Karty tarota

Co oznacza karta kochankowie w tarocie?

Karta Kochankowie w tarocie najczęściej dotyczy wyboru związanego ze sprawami sercowymi, ale nie zawsze tak jest. Jeśli pytamy kart o naszą sytuację materialno – finansową, to pojawienie się karty VI Kochankowie oznacza, że będziemy musieli podjąć ważną decyzję związaną z tą dziedziną. W przypadku uczuć wybór może być związany niemalże ze wszystkim. Bardzo możliwym może być podjęcie decyzji czy kontynuować obecny związek czy też z niego zrezygnować,

Karta kochankowie w pytaniu o związek

Karta Kochankowie też może określać sytuację kiedy zastanawiamy się czy mamy poddać się namiętności i zaspokoić swoje pragnienia ciała czy też wycofać się i nie pozwolić aby pożądanie wzięło górę nad rozsądkiem, tak więc karta ta, oznacza różnego rodzaju pokusy, którym trudno się oprzeć. Być może chcielibyśmy się im poddać ale mamy wątpliwości czy wyjdzie nam na dobre.

Karta kochankowie a natura ludzka

Karta VI Kochankowie przedstawia również dwoistość natury człowieka. Mówi o swego rodzaju sprzeczności charakteru, przeciwstawnych sobie pragnień. Może też oznaczać chęć bycia człowiekiem niezależnym, wolnym i jednoczesne pragnienie związku z kimś, bycia częścią czyjegoś życia. W skrócie musimy obrać jedną drogę, jeden kierunek i za nim podążać, inaczej będziemy bardziej zagubieni, zdezorientowani. W rezultacie będziemy mieli duży problem z określeniem rzeczy priorytetowych. Podejmując decyzję musimy kierować się własnym poczuciem dobra, ale też nie wolno nam zapominać o uczuciach i potrzebach innych osób w naszym otoczeniu. Karta Kochankowie mogą też oznaczać okres próby naszego charakteru i dotychczasowego związku.

Karta Kochankowie to także wybór między znanym a nieznanym. Pojawienie się tej karty w rozkładzie może sugerować, że istnieje jakaś inna możliwa opcja, inne możliwe rozwiązanie sytuacji, czyli do problemu należy podejść w inny sposób niż my to robimy dotychczas.

Karta oznacza też przełom w życiu. Symbolizuje nowy okres w życiu, czas zdobywania nowych doświadczeń miłosnych. Jeśli dotyczy sfery materialnej może oznaczać usamodzielnienie się od rodziców poprzez rozpoczęcie kariery zawodowej i uniezależnienie finansowe.

Karta Kochankowie w negatywnym znaczeniu

W negatywnym aspekcie karta Kochankowie może oznaczać brak równowago życiowej, niestałość w uczuciach, niewierność, skłonność do ulegania pokusom. Może tez wskazywać na trzecią osobę w związku, trudny związek miłosny, niedopasowanie charakterów i seksualne, dwulicowość, obłuda. Kochankowie to także trudności w pracy, chęć zmian w życiu zawodowym, konieczność pracy na dodatkowym drugim etacie, niepowodzenie w sprawach finansowych.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *