Jasnowidzenie

Jasnowidzenie: Prekognicja i retrokognicja

Jasnowidzenie

Według powszechnie znanej definicji parapsychologii, jasnowidzenie to zdolność postrzegania osób, zjawisk i przedmiotów w czasie i przestrzeni w sposób pozazmysłowy, czyli bez udziału zmysłów takich jak wzrok, słuch, dotyk itp. Inaczej mówiąc jest to kierowanie się własną intuicją. W zamierzchłych czasach jasnowidzenie uważano za dar od Boga, możliwość i umiejętność kontaktu z duchami, aniołami czy jakimikolwiek istotami z innego wymiaru.

Jak określić dar jasnowidzenia?

Jasnowidzenie to szczególnego rodzaju zdolność, niezwykła umiejętność percepcji, magia, szarlataństwo. W dzisiejszych czasach zjawiska paranormalne, czyli postrzeganie pozazmysłowe, bada niezliczona ilość naukowców, którzy próbują zjawisko to wytłumaczyć w logiczny, pozbawiony elementów magii sposób. Tak wysnuli teorię, że jasnowidzenie może być dostępne dla każdego człowieka. Naukowo bowiem udowodniono, że z reguły każda osoba wykorzystuje jedynie 10% swojego mózgu, zatem w pozostałej właśnie części mózgu kryją się pozazmysłowe umiejętności prorokowania.

Czym jest prekognicja i retrokognicja

Jasnowidzenie to przewidywanie przyszłości, ale także umiejętność odtwarzanie przeszłości. Prekognicja to spojrzenie w przyszłość, przewidywanie zdarzeń które mają dopiero nadejść, pozazmysłowa antycypacja. Retrokognicja natomiast dotyczy wydarzeń z przeszłości. Wykorzystywana jest zwłaszcza w poszukiwaniu osób oraz przedmiotów zaginionych.

W obecnym świecie kryzysów, różnego rodzaju tragedii, nierzadkich gwałtów i biedy ludzie szukają pomocy gdzie indziej. Posiadamy coraz mniejsze zaufanie do nauki oraz polityki, dlatego poszukujemy wsparcia i innych, nawet tych niekonwencjonalnych rozwiązań. W momencie gdy nauka, rozsądek i rzeczowość nie sprawdzają się, podążamy w stronę magii, jasnowidzenia, a czasem nawet w świat fantazji .

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *