Karty tarota

Karta Gwiazda. Nadzieja, wrażliwość, spokój i harmonia

Karty tarota – zbiór kart przedstawiających wizerunki istot żywych i ludzi. Istnieją od XV wieku naszej ery. Współczesna wersja tarota dzielona jest na Wielkie Arkana i Małe Arkana. Adekwatnie znajdują się w nich 22 i 56 kart. Karty tarota interpretuje się adekwatnie do pozycji w jakiej się znajdują, to znaczy w normalnej lub odwróconej.

Karta gwiazda

Jedną z kart będących w zbiorze kart tarota jest Gwiazda należąca do Wielkich Arkanów. Przypisana jej jest pozycja 17, pomiędzy Wieżą a Księżycem. W ogólnym znaczeniu oznacza młodość, etap dorastania i pierwszą miłość, a także wewnętrzne uduchowienie.

Wygląd

Karta gwiazda nosi na sobie obraz nagiej klęczącej kobiety przy małym jeziorku. Trzyma w dłoniach dwa naczynia, z których jeden wylewa do sadzawki, a drugi rozlewa po ziemi. Nad kobietą narysowane są gwiazdy. Często jako tło rysuje się nocne niebo i/lub zielone rośliny.

Pozycje

W pozycji normalnej karta Gwiazda symbolizuje wszystko co pozytywne, wyzdrowienie z ciężkiej choroby, sukcesy w inwestycjach, miłość, zajście w ciążę lub po prostu spokój bo trudnym w życiu czasie. Określa się ją także jako kartę równowagi, nadziei, ochrony. Jej obecność przy innych (negatywnych) kartach niszczy ich złe działanie.

Odwrócona Gwiazda ma znaczenie negatywne. Wszystkie aspekty z pozycji normalnej zostają zakłócone. Jej pojawienie się oznacza brak nowych doznań w życiu prywatnym i zawodowym, niewykorzystanie swoich talentów, brak wiary w siebie i osoby nam bliskie, a także problemy zdrowotne, szczególnie jeśli mowa o dolegliwościach kobiecych.

Ludzie

Karta Gwiazda może być też reprezentacją otaczających nas ludzi.

Rozróżnia się 7 typów, do których się ona odnosi chociaż kilka z nich może być przypisanych do tego samego człowieka.

  • Po pierwsze Gwiazda symbolizuję kobietę w ciąży lub taką co dopiero urodziła dziecko, a przy weszła w końcu w rolę matki,

  • Następnie jest nią osoba z dużą wiarą w samego siebie i to co może dokonać w życiu swoim i innych ludzi,

  • Człowiek z ponadprzeciętną urodą, każdy jego ruch charakteryzuje się gracją i wdziękiem. Nie wie co to niezdarność lub brzydota.

  • Kartę Gwiazdę przypisuje się też osobie powracającej do zdrowia po przebytej chorobie lub po prostu człowiekowi odpoczywającemu, będącemu na urlopie lub w trakcie terapii naturalnej.

  • To także symbol ludzi uzdolnionych artystycznie (zarówno plastycznie jak i muzycznie), popularnych w swoim środowisku, którym łatwo nawiązać kontakty z innymi i być natychmiast lubianym.

  • Gwiazdami są osoby ufające innym, żyjące w harmonii ze światem i samym sobą. Mające zawsze nadzieję na lepsze jutro.

  • Na końcu karta Gwiazda odnosi się do osób gotowych na miłość w swoim życiu teraz i w przyszłości.

Zawody i miejsca

Karta Gwiazda jako symbol piękna i pozytywizmu również i w przypadku zawodów i miejsc oznacza wszystko co związane jest z pięknem i sztuką. Tym samym Gwieździe przypisuje się jednocześnie salon piękności i jezioro, basen i salon z nowoczesnymi meblami. Także w zawodach obok siebie znajdują się celebryta i ogrodnik, czy chociażby reżyser i ekolog.

Pozytywna karta

Karta Gwiazda na ogół ma znaczenie pozytywne. Za jej pomocą określa się wszystkie dobre rzeczy, które może na swojej drodze spotkać człowiek – szczęśliwa miłość, zdrowie, harmonia, wyleczenie z choroby. Nawet jeśli po wylosowaniu jej będzie się ona znajdować w pozycji odwróconej i tak nie będzie mieć aż tak negatywnego znaczenia jak inne karty, z bardzo prostej przyczyny – jej kwintesencją są zjawiska dobre dla człowieka. Wszelkie niedobre sytuacje służą tylko do zaalarmowania o złej sytuacji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *