Karty tarota

Co oznacza karta Śmierci w Tarocie?

Wielu osobom karta Śmierci kojarzy się wyłącznie z końcem życia. Nic bardziej mylnego – karta ta najczęściej symbolizuje poważną zmianę. W zależności od kart towarzyszących, możliwa jest różna interpretacja tarota, w ramach którego wystąpiła Śmierć. Należy również zwrócić uwagę na sferę życia, dla której tarot został postawiony.

Diametralne zmiany

Karta Śmierci najczęściej oznacza głębokie zmiany. W zależności od sfery życiowej, dla której układaliśmy tarota, możliwe jest różnorakie odczytanie. Jeżeli rozważaliśmy własną sytuację finansową, może okazać się, że fortuna zacznie nam sprzyjać. Działa to również w stronę przeciwną – osoby, które do tej pory żyły w luksusach i zbytku, mogą bardzo szybko pożegnać się ze swoim majątkiem.

Jeżeli tarot dotyczył sfery uczuciowej, w naszym życiu pojawi się prawdziwa miłość. Bardzo ważne jest jednak, aby dostrzec pojawiające się przed nami szanse. Jak wiadomo, miłości trzeba pomóc. Dlatego jeżeli tarot wykaże zmianę także w tej materii, warto uważnie się rozglądać wokół siebie. Karta śmierci może zasygnalizować fakt, że w naszym otoczeniu znajduje się osoba, która darzy nas płomiennym uczuciem i tylko czeka na nasz znak.

Karta Śmierci może być ostrzeżeniem

Należy bardzo dużą uwagę zwrócić na to, w jakim otoczeniu pojawiła się karta Śmierci. Bardzo zastanawiające może być jej sąsiedztwo z Wieżą. Taka konfiguracja bardzo często wróży ostrzeżenie przed nadchodzącym zagrożeniem. Może ono nadejść z każdej strony, dlatego warto uważnie przyglądać się przyjaciołom, wrogom oraz innym osobom z naszego otoczenia. Pomimo, że Śmierć w połączeniu z Wieżą zwiastują poważne zagrożenie, odpowiednie działanie jest w stanie mu zapobiec.

W sferze uczuciowej wspomniana wyżej konfiguracja przeważnie oznacza wywrócenie życia emocjonalnego do góry nogami. Zmiany te są tak dotkliwe, że pozostawią po sobie ślad na całe życie. Nie warto jednak przedwcześnie się przejmować – dopiero czas pokaże, czy zmiany te przybiorą postać największej miłości w życiu, czy okażą się spektakularną klęską.

Kilkukrotne pojawienie się Śmierci

Inaczej wygląda sytuacja, gdy karta Śmierci nas prześladuje i występuje niemal w każdym stawianym przez nas tarocie. Wtedy oznacza niebezpieczeństwo, któremu nie można zapobiec. Może mieć ono różne oblicze – poważna choroba, rozwód, bankructwo, a nawet śmierć. Możliwe jest także, że niebezpieczeństwo to dotknie także osoby nam bliskie. Wszelkie działania zapobiegawcze, które podejmiemy, skończą się naszą klęską.

Co zrobić w takiej sytuacji? Należy czekać. Siły wszechświata nie lubią oporu, dlatego warto poddać się wirowi życia i czekać na nieuniknione. Może się okazać, że zarówno niebezpieczeństwo, jak i porażka, której doświadczymy, szybko zostaną obrócone w epickie zwycięstwo, które odmieni każdą sferę naszego żywota na lepsze. Życie jako ciągłe pasmo wzlotów i upadków lubi diametralnie odwracać koleje losu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *