Wróżby na wieczór Andrzejkowy
Wróżenie

Wróżby na Andrzejki. Jak wróżyć w ten magiczny wieczór?

Wróżby na Andrzejki

Andrzejki już bardzo dawno temu stały się niezobowiązującą zabawą dla wszystkich – nie tylko jako wieczór czarów, magii i wróżb, ale również idealną okazją do spotkania się ze swoimi przyjaciółmi. Do imprezowania bardziej niż odlewanie przyszłości z wosku zachęcały afisze w rodzaju „W andrzejki wstęp wolny – nie tylko dla młodych panien”, choć niektórzy, nawet w klubach, tak jak kiedyś, nie zapominają o wróżeniu.

Przedstawiamy najpopularniejsze wróżby na  Andrzejki

Lanie wosku

Lanie wosku przez dziurkę od klucza to zdecydowanie najpopularniejsza wróżba na Andrzejki. Należy przygotować miskę z zimną wodą, klucz z dużym uchem i ciepły wosk. Po wylaniu wosku do wody należy odczytać kształt woskowej rzeźby.

Wróżba z kleksem

Na kartkę wylewamy kilka kropel atramentu i składamy ją na pół. Po kilku chwilach odczytujemy symetryczny obraz. Jeśli pojawi się motyl – oznaczać to będzie krótki romans, Jeśli pojawi się twarz – rywal, a jeśli drzewo – oznaczać to będzie miłość, na którą trzeba poczekać.

Kolejka z butów

Ta wróżba andrzejkowa też ma wielu sympatyków. Wszystkie panny zdejmują buty i układają jeden za drugim. Który but pierwszy „dojdzie do progu”, tego właścicielka najszybciej założy ślubny welon.

Andrzejkowe wróżby z kubków

Pod kubki wkładamy obrączkę (która oznacza miłość),monetę (oznacza bowiem bogactwo) i kwiatek (w skrócie to szczęście). Według innych tradycji, umieszczamy laleczkę (która oznacza macierzyństwo), albo nic nie wkładamy (które utożsamiamy ze staropanieństwem). Potem losujemy kubek.

Wróżby z jabłkiem

W tej wróżbie na andrzejki należy wykorzystać jabłko, które obieramy tak, aby powstała długa skórka. Następnie rzucamy ją za siebie przez lewe ramię. Obserwujemy w jaką literę się ułożyła. Będzie to pierwsza litera imienia przyszłego męża lub żony.

Wróżby andrzejkowe z zapałek

Pomyśl życzenie i zapal dwie zapałki. Trzymaj je płomieniami do góry. Obserwuj. Jeżeli zapałki będą palić się „ku sobie”, życzenie powinno się spełnić w ciągu roku, a jeśli nie – trzeba będzie poczekać dłużej na jego realizację.

Papierowe serce

Do tej wróżby potrzebny Ci będzie kawałek papieru, z którego wycinamy serce. Następnie wypisujemy na nim męskie (żeńskie) imiona. W następnym etapie, obracamy wycięte serce niezapisaną powierzchnią do siebie i przebijamy szpilką. To imię, w które trafimy, będzie imieniem przyszłego męża lub żony.

Wróżby ze świecami

Do miski wlewamy zimną wodę, a na jej brzegach przyklejamy karteczki z męskimi lub żeńskimi imionami jeśli wróżba ma dotyczyć mężczyzn. Następnie na środku tafli kładziemy świeczkę i obserwujemy, która karteczka podpali się pierwsza. Będzie to imię Twojego partnera życiowego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *